Jak se zbavit strachu

Znáte alespoň jednoho člověka, který by z ničeho neměl strach?
Pokud máte to štěstí a odpověděli jste „ano“.
Jaký vede život?
Závidíte mu?

V populaci je jich 0,0001%.

Pokud patříte k tomu zbytku populace, dobrou zprávou je, že s tím můžete něco udělat. A stačí k tomu jedno rozhodnutí, které Vás nestojí ani korunu!
Stačí se na své strachy, ale i jiné emoce jenom podívat a vytvořit si k nim vztah. Pak budete jasně vědět jak se zbavit strachu, i dalších emocí, které ovlivňují vaše chování.

Momentálně máte možnost získat zcela zdarma nahrávku Eliminace strachu a úzkosti.

Emocionální intimita

S počátkem prázdnin jsem vzala do rukou nádhernou knihu od Roberta Augusta Masterse – Emocionální intimita. V té Robert hned zpočátku popisuje strach a byla by velká škoda se s Vámi nepodělit o text, který je sestaven tak, že sama bych Vám to zřejmě lépe nepopsala.

„Dokud se se svými emocemi dobře neseznámíme, nebude jasné, co s nimi děláme. Jednoduše k nim nebudeme dost blízko, abychom viděli, kam je nejspíš směřujeme.“

Mít blízký vztah s emocemi rozhodně není malý úkol.
Abychom toho dosáhli, vyžaduje to více, než jen prostou schopnost je otevřeně vyjadřovat a mluvit o nich. Například mít vztah s naším strachem znamená dostat se k němu dostatečně blízko, abychom ho jasně a detailně viděli v jeho mentální, psychologické a fyzické dimenzi.
Ale zároveň mu nesmíme být tak blízko, abychom s ním splynuli nebo se v něm ztratili.
Zůstáváme tedy od něj nepatrně odděleni, a i když ho zrovna otevřeně cítíme a jsme s ním v blízkém spojení, udržujeme si právě takový odstup, abychom ho stále měli v zorném poli.

Vztah se strachem

Abychom tento příklad ještě dále rozvedli, pěstování důvěrného vztahu s naším strachem ho nutně nezmenšuje, ale posouvá nás do pozice, kde se s ním ani neztotožňujeme, ani od něj nejsme odpojeni.
Vidíme strach takový, jaký je, cítíme jeho polohu v našem těle a také to, jak jím proudí.
Rozpoznáváme jeho dopad na naše myšlenkové pochody, začínáme si lépe uvědomovat společnou historii.
Všímáme si míry a povahy sevřenosti, která je s ním spojená.
Začínáme být schopnější s ním pracovat a šikovně ho sdílet.
Zatímco si budujeme vztah se svým strachem, naše obavy z něj se zmenšují, až ho nakonec přestaneme považovat za problém.

Čím důvěrnější vztah se svými emocemi máme, tím opatrnější jsme v jejich zvládání, tak v jejich vyjadřování. Jejich přítomnost nám tedy spíše poslouží, než aby nám, i těm, se kterými jsme v kontaktu, překážela.“

Udělejte první krok

A přesně k tomuto procesu můžete udělat první krok. Ať už na pozadí, kdesi uvnitř Vás, běží strachy o Vaše zdraví, o Vaše blízké, o udržení sociálního statusu, o práci, strach o mejetek, jistotu, bezpečí, život, lásku…
Máte ve svých rukou nástroj, jak se s tímto strachem, ale i dalšími emocemi, seznámit a vytvořit si s ním vztah.

Naše podvědomá mysl je plná temných zákoutí, ale je důležité vědět, že nás chrání. Největší strachy uzavírá do temných komnat, aby nebyly tolik „vidět“ a my přežili. Její objevování je mojí vášní a to, jak podvědomá mysl každého z nás dokáže fungovat je něco, co mě nepřestává fascinovat. Zamysleli jste se třeba někdy nad tím, jestli nemáte strach ze strachu? Zní to absurdně, ale třeba já to tak skutečně měla. V momentě, kdy jsem se tohoto díky PSYCH-K® zbavila, cítila jsem se, jako kdybych shodila krosnu plnou kamení ze zad.

Jak se zbavujete úzkosti a strachu vy?

V jednom z komentářů k relaxaci Eliminace úzkosti a strachu jedna paní napsala: „No já to řeším prací to hned přejdou všechny chmury a smutky člověk o nich nemá čas přemýšlet a ještě udělá něco užitečného “ a dalším komentářem bylo: „dělám to taky tak. Jen člověk nesmí onemocnět..“ s odpovědí paní číslo 1: „Jistě. Ale pak člověk nemá náladu ani na nějaké relaxační cvičení, jen trpělivě čeká až mu bude lépe a až se bude moci vrátit ke svým záležitostem “

Lépe to tyto komentáře vystihnout a popsat nemohly. Potlačovat strachy, dělat, že neexistují tím, že se „zabavíme“ jinak, abychom jim nemuseli věnovat pozornost, vede následně k bolestem, nemocem a ty k nám nepřicházejí náhodou. Upozorňují nás na to, že ve svých záležitostech máme něco v nepořádku. Více na toto téma najdete kliknutím SEM a mnohé další právě chystám. Těším se na Vaše ohlasy a jak se Vám daří se svými strachy navazovat vztah na emailu spoluprace@petrajulia.cz.

Pro více informací o tom, jak moc nás ovlivňuje naše podvědomí, se můžete dočíst v dalších článcích, nebo pokud Vás více baví videa, tak na mém YouTube kanále.

A pokud se Vaše strachy ukazují už v takové míře, že Vás obtěžují ve formě bolesti, mám pro Vás další překvapení, jak s nimi pracovat, abyste nemuseli sahat po analgeticích, či jiných chemických látkách s nežádoucími vedlejšími účinky.