Mapa mozku – Neurofeedback EEG

BrainFeedback

Jestli rád/a sleduješ své pokroky, zajímá tě, s čím se potýká tvá hlava, určitě tě nadchne možnost EEG Neurofeedbacku. Možná takové měření znáš díky Dr. Joe Dispenzovi. Díky tomuto přístroji pohodlně a bezbolestně zjistíš, jak si vedeš se stresem, pamětí, schopností relaxace, jaké máš sebevědomí, zda tvůj mozek inklinuje k depresím, či úzkostem, poruchám pozornosti, atd. Zjistíš, zda tvůj nervový systém preferuje samostatnou nebo týmovou práci, nakolik tě ovlivňují traumata, včetně těch z dětství a jaký je tvůj brain-fitness index, tedy v jaké celkové kondici je tvůj mozek. 

U dětí před/školního věku ověřujeme tzv. „školní zralost“ na základě reálných dat chování mozku, odchylky v podobě dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, ADHD, ADD a další. Vstupní měření trvá u dospělých cca 60 minut, u dětí 90 minut, interpretace výsledků dalších 30 minut.

Nejprve si zkuste malý test

Mapa mozku

Co to je mapa mozku?

Podobně jako EEG je to vyšetření mozku, které dává dodatečné  informace správné nebo porušené práce mozku. Dokonce dovede odhalit některé abnormality v jeho práci i při normálním výsledku EEG. Mapa mozku ukazuje jemnou spojitost vzorců chování a EEG v různých stavech chování a zdraví. Je výborným pomocníkem k tvoření nápravných postupů pro práci s podvědomou myslí.

Vyšetření Biofeedback MAPA

Mapa mozku je také vyšetření EEG, ale v jiné podobě.

Zatímco EEG je vyšetřením zápisu různých vln, které se měří co do amplitudy (výšky), frekvence, tvaru, místa a způsobu vystupování atd., 

Mozkové vlny

mapa mozku je matematicko-statistické vyjádření poměrů mezi jednotlivými mozkovými pásmy: Delta, Theta, Alfa, Beta – SMR, Beta 1 a Beta 2 (Gamma se ještě málo užívá z důvodů technických) i síly, někdy i koherencí signálu jednotlivých pásem v různých mozkových oblastech. Mapa mozku je méně precizní než tzv. QEEG, ke kterému jsou potřebné střední hodnoty z normativních bází.

Mozkové vlny

Aby bylo možné mapu ohodnotit, je potřebné:

1. Je nutné znát přípravu na mapu, bez přípravy výsledky budou často velmi nejisté. Stačí totiž nevyspání, vyšetření na lačno nebo konzumace alkoholu či silné kávy, plný močový měchýř atd. a  mapu nelze posoudit.

2. U dětí a neklidných osob je nutné mapu z EEG zkrátit na nejnutnější body. Na mapu z EEG – Neurofeedback mají vliv nejen artefakty, ale i únava. Také při mapě z EEG je nutné sledovat stav chování, protože hlavně u dětí často se rychle mění (bdění v ospalost a spánek).

Sledování měření Mapy mozku na PC

3. Mapa nám ozřejmuje různé dlouhodobé poruchy, ale i emoce a stres, mozkové funkce, které jsou často abnormální při normě v klasické křivce EEG.

4. Bez znalosti věku a laterality není možné mapu číst, potřebuji vědět, zda jste pravo nebo levoruký, případně obouruký.

5. Zjišťuji, jaké léky užíváte a to i rostlinné, čínské či vitaminy, všechny léky jsou důležité, stejně jako závislost na stimulačních látkách jako redbull, silná káva, silný čaj, tak samozřejmě i na alkoholu a drogách.

6. Může být pomocným nástrojem pro pedagoga, logopeda, psychologa k potvrzení některých syndromů, jak ADD, ADHD, typu deprese, úzkosti, poruch řeči a jiných, ale mapa sama nestačí k diagnóze.

7. U dětí předškolních může pomoci v hodnocení školní zralosti.

8. U dospělých osob po delším praktikování meditací nebo jógy jsou vidět prospěšné změny na mapě (měly by být k dispozici nejlépe tři mapy). U používání metod PSYCH-K®, Emoční kód®, apod.  jsou změny viditelné podstatně dříve.

Jak vypadá výstup Mapy mozku

Příprava na mapu mozku

Také mapa vyžaduje určitou přípravu.  Podobně jako před EEG umýt hlavu šamponem, opláchnout a vysušit bez užití jiných kosmetických přípravků.

Den před mapou Vás žádám o zachování pitného reżimu a regulární výživu. Alkohol, silná káva, silný čaj, coca cola, redbull a jiné podobné nápoje vylučete prosím 24 hod. před vyšetřením. Noc před mapou mozku by měla být nocí s nerušeným spánkem, protože všechna probouzení budou mít silný vliv na výsledek mapy.

V den vyšetření mapy mozku je nutno sníst lehké jídlo, napít se nejlépe čisté vody a jít na WC. Při mapě dítěte může být maminka (nebo tatínek), ale nedoporučuje se přítomnost druhé osoby, jestliže to situace nevyžaduje.

Během mapy vyšetřovaný sedí klidně na křesle a dostává pokyny – otevřít oči, zavřít oči, počítat, číst, atd. podle potřeb.

klient Mapa mozku

Těším se na Vás při osobním setkání.

Petra Julia