alergie na jaro

Alergie na jaro

Jaro je pro mnoho lidí časem radosti a obnovy, ale pro miliony trpících alergiků může být zdrojem nepříjemných příznaků. Jarní alergie, senná rýma nebo alergická rýma, ovlivňuje životy lidí po celém světě. Tento článek se zabývá nejen příznaky a prevencí, ale hlavně a léčbou jarních alergií. Dozvíte se klíčovou informaci, protože Vaši alergii už nebudete muset léčit tlumením symptomů, ale můžete vyřešit její příčinu. Do České republiky přichází možnost žít bez obtíží a stresu spojených s touto alergií.

Příznaky alergie

Jarní alergie se obvykle projevuje různými symptomy, včetně častého kýchání, svědění očí, nosu a hrdla, zvýšeného slzení, ucpaného nosu, kašle a únavy.

Tyto příznaky jsou způsobeny alergickou reakcí na pyl, který se v období jara uvolňuje do vzduchu.

Nicméně existují i lidé, kteří jsou alergičtí na jaro, jako takové. Pyly v tom nehrají roli. U nich se pak může vyskytovat vyrážka, zúžení hrdla, dušnost, tlak na hrudníku a podobně.

Alergie na jaro - Psychosomatika

Projevy alergie a jak je zmírnit

Příznaky alergie - Petra Julia PSYCH-K

Prevence jarní alergie je klíčová pro minimalizaci jejích nepříjemných dopadů.

Některé z opatření, která můžete přijmout, zahrnují sledování a předpovídání pylu v atmosféře, omezování venkovních aktivit ve dnech s vysokou koncentrací pylu, udržování okenních a dveřních otvorů zavřených, aby se zabránilo vstupu pylu do interiéru, pravidelné vysávání domácnosti a používání kvalitních vzduchových filtrů.

Další opatřením je udržování čistého a zavlažovaného prostředí, nošení slunečních brýlí a klobouků, aby se minimalizovalo přímé vystavení očí pylu, a pravidelné praní oblečení a mytí vlasů po návratu z venku.

Příznaky alergie - Petra Julia PSYCH-K

Farmakologická léčba alergie

Vždy hraje klíčovou roli diagnostika. Lidé s mírnými příznaky mohou získat úlevu pomocí antihistaminik, která tlumí alergickou reakci. Pro ty s vážnějšími symptomy mohou být předepsány kortikosteroidy nebo imunoterapie, které pomáhají snižovat citlivost na alergeny. Další možností pro zmírnění příznaků jarní alergie je použití nosních sprejů a očních kapek, které snižují nepohodlí spojené s alergickou rýmou a podrážděním očí. Vždy se ale jedná o tlumení symptomů, nikoli o vyřešení příčiny.

Proč máte alergii na jaro, pyly, trávu zrovna Vy?

Pokud se u Vás objeví alergie na pyly, nebo trávu, s největší pravděpodobností (dle výzkumu 75-97% ) byl tento alergen v přítomnosti v momentě, kdy se ve Vašem životě odehrávala nepříjemná situace. Váš nervový systém nestíhal reakci na tuto událost zpracovat. V daný moment probíhala stresová reakce na úrovni přežij/ uteč/ bojuj a tento stres vypnul imunitní systém. Podvědomí si „uložilo“ celou zkušenost jako ohrožující, včetně nejmenších detailů. Pokud by Vás někdo vrátil v čase, například pomocí hypnózy, zjistili byste, že v podvědomí je uložen každý detail této události. Včetně přítomnosti alergenu. Vaše podvědomí tak při kontaktu s alergenem spouští pořád dokola naučenou reakci: POZOR NEBEZPEČÍ, vrací se k ohrožující události a tělo na to adekvátně reaguje.

alergie na pyl a psychosomatika

Alergie na pyl a psychosomatika

Na základě těchto informací se může zdát, že v našem podvědomí je chyba a tu je potřeba odstranit. Jak to je ve skutečnosti?

Naše podvědomá mysl naopak má na starosti přežití systému, je naším obráncem a chrání nás. Podvědomá mysl funguje 1 000 000x rychleji, než mysl vědomá a stíhá zpracovávat průměrně 40 milionů bitů informací za sekundu. To je neuvěřitelný počítač! Zároveň běží neustále a veškeré procesy v ní fungují doslova jako autopilot. Přehrávají se pořád dokola, bez rozlišení minulosti, přítomnosti, nebo budoucnosti.

Proto i neblahá zkušenost se stresem a ohrožením v přítomnosti alergenu v podvědomí běží stále. Každou minutu, vteřinu. Setkání s alergenem jen vyvolá reakci, protože podvědomí si „pamatuje“, že jsme v ohrožení a chce nás ochránit před tím, abychom se do stejné situace a stresové reakce vrhali opětovně.

Léčba nebo vyléčení alergie?

Díky nejnovějším poznatkům z psychoneuroimunologie, která zkoumá spojení mezi psychickým stavem člověka a jeho imunitním systémem lze vyvodit překvapivé závěry. Náš imunitní systém, stejně jako trávení, látkovou výměnu, dýchání, atd. ovládá naše podvědomá mysl.

léčba alergie na pyl

Právě tak je to i naše podvědomí, které nepřiměřeně reaguje na konkrétní alergen. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč Vy máte alergii a soused ne? Co v tom hraje roli? Jsou to rozličné zážitky a vnímání toho, co se v našem životě děje. Podle toho i naše podvědomí reaguje na vnější podněty. Včetně alergenů. Takže za celou alergií může stát pouhý jeden prožitek ve Vašem životě.

Koncept vyléčení alergií díky spolupráci vědomé a podvědomé mysli není nový. Existuje terapeutický koncept, který se zaměřuje na změnu v podvědomí, že alergen už není nebezpečný a odhaluje spojitosti vzniku alergických reakcí. V U.S.A. má více než 30ti letou tradici a od roku 2022 už je i nás, v ČR.

Jak vyléčit alergii na pyl

Podle zastánců této teorie hraje podvědomá mysl důležitou roli při vzniku alergických reakcí. Věří, že naše mysl ovlivňuje nejen naše myšlení a chování, ale také naše fyzické tělo a imunitní systém. Pokud si člověk neustále myslí, že je alergický na určitou látku a očekává alergickou reakci, jeho podvědomá mysl může skutečně vyvolat takovou reakci. To je ale pouze základ. Díky této patentované metodě Vás kvalifikovaný terapeut dokáže nasměrovat tak, abyste sami odhalili PROČ. Naleznete tak příčinu své alergie přímo. Pracujeme tedy s příčinou alergie, nikoli s příznaky. Na osobní aktuální příběh s vyléčením alergie se můžete podívat ve videu.

zdravé plíce

Díky patentovaným postupům procházíte procesem, kdy Vám mysl ukáže právě tu Vaši událost, která zapříčinila vznik alergie. Bezpečně, bez hypnózy, neinvazivně, efektivně. V pohodlí Vašeho domova, online, díky terapii Harmonické zdraví. V rámci tohoto procesu Vás provedeme jednotlivými kroky, kdy podvědomí dojde samo k přesvědčení, že alergická reakce již není potřebná nebo že pyl, tráva, nebo jakýkoliv alergen, není pro tělo nebezpečný. Dlouhodobá úspěšnost léčby se pohybuje okolo 97%. Další informace najdete v tomto článku. Volné termíny k rezervaci jsou připraveny v kalendáři. Nyní máte veškeré informace k tomu, jak užít si krásy jara bez zbytečného nepohodlí.

Přeji Vám, abyste je pro sebe dokázali využít co nejefektivněji!

zdravé plíce