Je potřeba zneškodnit všechna podvědomá přesvědčení?

Je potřeba zneškodnit všechna podvědomá přesvědčení?

Určitě všechna zneškodňovat nemusíme. Máme totiž ve svém podvědomí také přesvědčení pozitivní. Bohužel je jich podle výzkumů drtivá menšina.
Náš život řídí více přesvědčení typu: „Nejsi dost – dobrá, hezká, schopná, talentovaná, šikovná,….“, „Bez práce nejsou koláče.“, „Ty to nikam nedotáhneš!“, „Za nic nestojíš“ a podobné věty, které jsme slyšeli v dětství.

Vznik podvědomých přesvědčení

Náš mozek zhruba do věku 6 let funguje na jiných frekvencích než v dospělosti a proto nekriticky přijímá vše, co slyší a vidí, a to si také do podvědomí ukládá.

Nejsou to ale jen smyslové vjemy našich 5 klasických smyslů. Děti vnímají velmi citlivě i atmosféru, která je doma, ve školce, stres ve škole, napětí mezi lidmi ve frontě u pokladny v obchodě. Toto je náš přirozený způsob učení. To utváří naše přesvědčení, která se zapisují do podvědomí a která pak dál žijí v nás svým vlastním životem a přehrávají se uvnitř nás automaticky.

Jak se k sobě chová tatínek s maminkou? Jakou roli v tom hraje babička? Jak se ke mně chová tatínek? Takto vznikají podvědomá přesvědčení, která pak automaticky opakujeme ve svém dospělém životě na svých vztazích, tchýni, podle otce si hledáme partnera.

Krásně to můžete pozorovat (hlavně u cizích 🙂 na tom, jak se k dětem chová babička a pak jejich maminka (její dcera). Vidíte to tam? Ne všechno je dědičné, jako barva očí, nebo tvar nosu. Chování a postoje jsou vzorce, které podvědomě opakujeme, protože je známe z dětství!

Přesvědčení, nemoci a genetika

Právě negativní podvědomá přesvědčení jsou důvodem onemocnění. Dříve nám lékaři tvrdili, že rakovina, cukrovka, infarkty, mrtvice, diabetes jsou dědičné. Dnes víme, že je to pravda jen z necelých 5 procent. Zbytek je náš životní styl a podvědomá přesvědčení, která si přebíráme z generace na generaci. Více se dozvíte od světově známého biologa a zakladatele oboru epigenetika, Dr. Bruce Liptona, PhD. v totmo videu.

Negativní podvědomá přesvědčení si v sobě neseme všichni. Dobrou zprávou je, že s nimi pracovat a měnit je, lze snadno. Rychle a efektivně.
Zde Vám Dr. Lipton přiblíží svůj osobní návod. Po více než čtvrt století existence metody PSYCHK® ve světě, máme nyní možnost měnit své životy i v České republice. Nyní už stačí se objednat a jít touto cestou k vlastnímu zdraví.

Sdílet

Doporučené

Funkce mozkových hemisfér: Odhalte tajemství mysli
Kompletní průvodce kineziologickými / svalovými testy: Zjistěte, co vaše svaly skrývají
Proč jsem tlustá?
Placebo efekt a věda: Jak to opravdu funguje?