Petra Julia

Lze změnit podvědomá přesvědčení i jinak?

Lze změnit podvědomá přesvědčení i jinak?

Když nám nevyhovuje v našem životě něco tak, jak to teď je, je v naší moci to změnit!
Nejsme oběti genetické výbavy. Svůj život můžeme měnit svým vlastním přístupem k životu. Úhlem pohledu na svůj život, na jednotlivá témata. I když se děje stále totéž, je jenom na nás, jaký úhlel pohledu zvolíme.
A můžeme samozřejmě změnit podvědomá přesvědčení, která jsme za svůj život nasbírali.
Na tomto obrázku vysvětloval Dr. Bruce Lipton ve své přednášce „Odkud jsme se vzali“ úhel pohledu.
Koukněte na něj. Co vidíte?

Můj manžel viděl stařenu (čarodejnici) s velkým nosem a kostnatou bradou. Já primárně viděla mladou ženu s odvrácenou tváří, peřím ve vlasech, náhrdelníkem a kožešnou kolem krku. Ten samý obrázek. Ta samá data. Přesto každý máme svůj úhel pohledu.
Rozumíte mi, co tím chci říci?
Obraz se nemění, mění se jen optika, kterou ho vidíme.
Stejné je to s naším životem.
Co určuje optiku vnímání toho, co se kolem nás děje? Naše nastavení mysli, naše podvědomá přesvědčení, vzorce vnímání, způsoby chování. A ty určuje naše podvědomí.

Jak to tedy změnit?

Možností máme hned několik.

Afirmace a emoce

Nejznámější jsou afirmace. Fungují stejně, jako když se učíme například na hudební nástroj.
Něco opakujeme stále dokola, dokola, dokola, dokud to naše mysl nepřijme. Neustálé opakování tvrzení, které si přejeme změnit a přenastavit v našem podvědomí, tak dostává velkou šanci na úspěch. Afirmujeme si sebelásku, peníze, ale velmi často se stává, že to jaksi „drhne“. Jako bychom uvnitř sebe cítili, že si něco nalháváme. Tím v nás ale naopak vzniká vnitřní konflikt.

Pokud se chceme vyhnout odporu naší mysli, můžeme zvolit podprahové afirmace. Ty si pouštíme jako nahrávku, která se jeví jako pro naše ucho neslyšitelná a její frekvence je pod hladinou frekvence théta. Tato frekvence mění mozkové vlny do stavu jako je hypnóza a naše podvědomí je otevřené a přijímá tak otevřeně nové informace.

Pro mnohé je zpočátku nejuchopitelnější cestou práce s emocemi. Trendem poslední doby se stává pozitivní myšlení. Za báječnou cestou ale číhá nástraha. Snažíme se za každou cenu vždy vidět vše pozitivně, cítit jen to, co je báječné, bezvadné, úžasné, až se dostaneme do bodu, kdy už si to „pozitivno“ neobhájíme a všechno to tzv. bouchne.
Spousty potlačeného vzteku, smutku, zloby, zklamání, ktré se potřebují provalit ven. Zjišťuji ve své praxi stále častěji, jak si do svého těla uzamykáme neprožité emoce, které se tam shromažďují tak dlouho, dokud nám je tělo nezačne somatizovat.

Meditace, hudba a rytmy

Mojí oblíbenou cestou je pro tento účel meditace spojená s vizualizací. Čas, který mám jen pro sebe, žiju si svým vnitřním světem, rozhlížím se, jak to tam vypadá a jak se cítím, když všechna má přání jsou naplněna. Prožívám každý možný úhel pohledu na svá přání, cítím se svobodná a povznesená.
Jsem přesvědčená, že tyto chvíle mají na mé tělo a celý můj energetický systém ten nejlepší možný vliv. Jen je pro mě pak někdy náročnější, vracet se do reality, vyměnit plenku, utřít rozlité pití a následně běžet ke dřezu plného nádobí. Máte to také tak?

Pro změny v podvědomí můžeme využít i binaurální rytmy. Jedná se o zvukové záznamy měnící frekvence mozkových vln, nebo Solfeggio frekvence. Tedy zpěvy, které se skládají ze zvláštních tónů nebo frekvencí, které když jsou zpívané v harmonii, mají obrovskou duchovní sílu. Kombinace těchto tónů a latinské intonace má moc proniknout hluboko do hlubin podvědomí a silně podporovat léčení a transformaci. Faktem je, že nemusí vyhovovat každému. Já je využívám ráda ve svých vedených meditacích.

PSYCH-K® a podvědomá přesvědčení

Ze všech výše uvedených způsobů, se mi stále ověřuje jako nejrychlejší, nejúčinější a nejefektivnější změna podvědomých přesvědčení metodou PSYCH-K®. Trvá několik minut a výsledky jsou dechberoucí. Nyní touto metodou můžete měnit své podvědomí i online.
Navíc se mi čím dál tím více potvrzuje, že tento způsob změny v sobě zahrnuje i princip křivolakosti. Co to je? O tom zase někdy příště.

Sdílet

Doporučené

Jak se zbavit závislosti (vědomě)?
Jak se zbavit závislosti
Jak odpustit – 2. část
Jak odpustit – 1. část