Petra Julia - odpovědi hledejme v podvědomí

Odpovědi hledejme v podvědomí

(přepis článku z Časopisu Rituals 2/2023)

Petra Julia Vogelová je facilitátorem a průvodcem podvědomím. Svůj mnohaletý zájem o psychologii a psychosomatiku dnes plně uplatňuje v každodenní praxi s klienty.

Dnes nám představí vysoce účinnou metodu, která je doslova klíčem k naší psychice.

V poslední době je čím dál více slyšet o metodě Psych-K®. V čem je unikátní a užitečná?

Jedná se o převratnou metodu, jak měnit svá podvědomá přesvědčení. Jednoduše a rychle dokáže pracovat s podvědomím, což nám oproti tomu z vědomé úrovně může trvat měsíce i roky.
Podvědomá mysl definuje 95 % našeho vnímání, postojů a chování. Změna negativního na pozitivní se proto v živote odrazí velice výrazně.
Název Psych-K® vychází ze známého „psyché“ – výrazu pro lidskou duši či mysl, K neboli „key“ pak znamená klíč. Přeneseně tedy klíč k duši.
V kostce řečeno je Psych-K® duchovní proces s psychologicky pozitivním dopadem.

Může tato terapie pomoci vyřešit problémy a trápení uložené hluboko v našem podvědomí?

Přesně tak. Mnohdy ani nevíme, proč se nám v urcité oblasti nedaří. Proč máme špatnou náladu, něco nám vadí, necháváme se strhnout ke konfliktu nebo řešíme v životě nějaké téma a neumíme se posunout dál.
Velký kus práce můžeme udělat vědomým přístupem. Ne vždy nás ale podvědomí pustí k informacím, co nás blokuje.
Terapie Psych-K® balanc se pomocí patentovaných postupů dotkne v podvědomé mysli přesně těch bloků, které nám brání v cestě, a rozpouští je. Stačí vědet, kam chceme dojít a jak to tam má vypadat.

Jakým způsobem probíhá terapie v praxi?

Na začátku krátce popíšeme problém. Facilitátor Psych-K® nepotřebuje znát celý příběh, ani kdo všechno v něm figuroval. Ví to mysl, tělo a my sami. Moudrost našeho těla určuje, jak budou jednotlivé kroky probíhat.
Pro obecné priblížení: většinou se jedná o konkrétní polohy těla v kombinaci s pohyby končetin, očí, vedením dechu, opakováním vět.

Propojíme nové vnímání v podvědomé mysli s myslí vědomou a stanovujeme si akční krok. To proto, že pomyslnou cestu máme nyní čistou – pro využití našeho potenciálu v realitě.

Petra Julia metoda PSYCH-K stresová reakce

Zabírá metoda také na vnímání vnějších situací spojených se strachem a úzkostmi? 

Ano, dokonce se jimi zabývá specializovaná část Psych-K® pro změnu vnímání stresové situace. Vetšinou se jedná o obavy nebo situace, kdy zažíváme stres.
Pokud opakovaně prožíváme napětí, mozek reaguje nerovnováhou mozkových hemisfér. Tuto reakci se naučí a podvědomí ji následně přehrává jako autopilot, aniž bychom znali příčinu. Tuto stresovou reakci lze uvolnit během 30 minut, kdy oddělíme konkrétní situaci nebo podnět od navázaných emocí. Trvale.
Dramaticky se změní naše vnímání a prožívání. Ale hlavně to považuji za nesmírně léčivé.
Dvouhodinové vedené setkání na téma haromonizace zdraví pak dokáže řešit příčinu nejrůznějších zdravotních problémů.

Kam se vydat na terapii Psych-K®?

Navštivte můj portál www.petrajulia.cz, kde si zvolíte službu a vyberete termín.
Ráda se s vámi potkám osobně v salonu nebo online.

Text: Markéta Vostrá