Vznik závislosti – Jaké jsou příčiny?

Jaké jsou důvody, že u někoho vznikne závislost, zatímco jiný nemá problém?
Proč je pro nás tak složité zbavit se závislosti?
Protože závislosti, kromě zvyku, na vědomé úrovni, který je potřeba odstranit, VŽDY sahá ještě navíc velmi hluboko do naší podvědomé mysli.

Je tam proto, aby nám KOMPENZOVALA něco, co nám uvnitř chybí – oblast, ve které jsme nedosyceni.
Proč nám nikdo nedává tabulky a přehledy, co a kdo za to může a jaké jsou nejčastější příčiny?

Každá sklenička alkoholu, každá cigareta, každá tabulka čokolády je malinkatou náplastí na neustále krvácející ránu naší psychiky a my většinou ani sami nevíme, co je to za ránu a kdo ji způsobil. Když pak zůstaneme bez své náplasti, cítíme naše zranění jako smrtelné. A naše hormony se přesně tak chovají. Dávají díky chemickému složení krve jasný signál, že jde o život.
Nelze to ovládat!
Jedná se o takovou úroveň stresové reakce, která na animální úrovni kopíruje osamocené mládě laně utíkající před predátorem.

Tento boj o přežití útočí v podvědomé mysli na vzpomínku, událost, nebo zkušenost, která pro nás byla natolik silná, že se v našem podvědomí uložila s těmi nejsilnějšími emocemi strachu, úzkosti, bezmoci, nebo zoufalství.

Mnohdy pro nás taková situace je natolik zraňující, že si ji nepamatujeme.

Za to může naše podvědomá mysl. Má za úkol nás vždy chránit a jejím primárním cílem je přežití jedince. Z toho důvodu dokáže „zapouzdřit a schovat“ určité události tak, abychom si je z vědomé úrovně už nebyli schopni vybavit.
Bohužel ale schované není totéž, co neexistující. Toto trauma je v našem podvědomí stále uložené a i když nevíme, proč se v našem životě děje něco, co nám nevyhovuje, nedokážeme si z vědomé úrovně vyhodnotit příčinu a díky tomu s ní pracovat.

Petra Julia vznik závislosti a podvědomí metoda PSYCH-K

Po čase si tak najdeme svoji náplast na toto zranění. A náplast zdánlivě funguje. Bohužel rána se nehojí, pouze víc a víc zakrývá.
Je to jako když jedeme v autě a rozsvítí se červená kontrolka, že máme problém s motorem. Víme, že nemá smysl kontrolku vypnout, nebo přelepit náplastí a jet dál. Víme, že musíme do servisu a vyřešit problém.

S naší psychikou jsme si ale na takové řešení ještě nezvykli. Kupujeme raději další a další náplasti, přitom moc dobře víme, že pod nimi svítí červená kontrolka. Nechce se nám jí řešit, tak si zas a znovu namlouváme, že to je takto v pořádku, že nejsme jediní, že to našemu zdraví zas až tak neškodí.
Bojíme se pravdy sami v sobě. A tento strach převlékáme za laxnost a pohodlnost situaci řešit.

Jak se zbavit závislosti?

Z pohledu podvědomé mysli stačí vyřešit situaci, která porušila náš motor. Vypne se tím kontrolka, nebude potřeba náplastí.
Lze vyřešit příčinu, namísto následků. Díky nejefektivnější metodě, která je nyní na planetě k dispozici.

Představte si, jaký by byl Váš život bez závislosti. Jak by vypadalo Vaše tělo? Jak byste se cítili ráno, když vstáváte? Jak by se změnil Váš den? Jaká by byla lehkost, se kterou byste žili?
Dává Vám to smysl a víte, že už je čas s tím konečně něco udělat? Nechte se provést svou podvědomou myslí a vypusťte z ní důvody své závislosti.
Ať už jste odkudkoli, svůj termín si můžete vybrat na tomto odkazu.

Pokud jste nyní neklikli na odkaz, ale naopak v sobě cítíte opovržení, vztek a obdobné emoce, je to normální! Naše mysl má tendence cítit se bezpečně v oblastech, které jsou jí známé, a nerada vystupuje z komfortní zóny. Více si o tom můžete přečíst článku Jak se změnit, který popisuje, proč takto naše mysl reaguje na změny.
Pro každého z nás, bez rozdílu, je ale důležité přestat sami sobě lhát. Přestat si namlouvat, že jiné věci mají vyšší prioritu, než Vaše zdraví. Jaké to jsou?

Na chvilku přestaňte číst a odpovězte si pravdivě na otázku: „Co je to, co pro mě má vyšší cenu, než vlastní zdraví, než kvalita mého života?

Co má větší prioritu než vy?

Pozastavte si i nad tím, jaké argumenty Vám teď Vaše mysl předkládá.
Jak je to doopravdy s tím časem?
Proč ne teď?
Jak dlouho se ještě potřebujete ničit a jaký k tomu máte důvod?
Jaký je tedy Váš žebříček životních priorit?

Objevila se Vám v těchto představách nějaká další ALE?
Kuřákům například, že když přestanou kouřit, tak ztloustnou? Dámě závislé na partnerech by byl vzat fakt, že nebude mít o čem mluvit? Sportovci závislému na „doplňcích stravy“ opadnou svaly nebo výkony?
Odborně tomuto jevu říkáme „druhotný užitek“ a jedná se o obávaný scénář, který nastane, když se nám podaří naši situaci zvládnout. Většinou bývá až absurdní a je taktéž vytvořen naší podvědomou myslí jako obhajoba naší stagnace.

Petra Julia vznik závislosti a druhotný užitek

Vznik závislosti a podvědomá přesvědčení

Všechny naše volby, chování, vztahy, realizace projektů se pohybují po logické niti diktované podvědomými přesvědčeními. Z toho důvodu, když se bojíme čelit situaci nebo dosáhnout cíle, máme tendenci zaujmout postoj nevědomé sebesabotáže.
Ta podmiňuje náš způsob života, a když se nám ji podaří zachytit, implementovat změnu přesvědčení, které ji generuje, stavíme se do pozice, kdy můžeme pozitivně ovlivňovat rozhodovací procesy a dosahovat požadovaných výsledků. Co to znamená?

Pokud se nám v minulosti nedařila změna, je to proto, že jsme do ní šli vědomou myslí, ale podvědomí máme v opozici.
Podle průzkumů pouhých 5% našich reakcí a postojů vychází z vědomé mysli. Těch zbylých 95% čítá naše podvědomá mysl. A pokud nejsou v souladu, je jasné, kdo bude vítězem. Navíc bohužel podle aktuálních průzkumů je 96% našich podvědomých přesvědčení negativních.

Z toho důvodu už dopředu hledáme důvody, proč to zas a znovu odložit na později. S těmito sabotujícími vzorci Vám může pomoci dokument „Rozbor mé situace“, který si můžete zdarma stáhnout na tomto odkazu.
Už jen navnímat si situaci jinak Vám dá nové vhledy, se kterými můžete pracovat.

Dospějte k tomu, že Vy jste na prvním místě. Vaše zdraví a to, jak se cítíte, je prioritou. Vy jste ti, kdo jste za to zodpovědní. A jste to Vy, v jehož rukou je zbytek Vašeho života.
A pojďte to změnit. Díky nejefektivnější metodě, která je nyní na planetě k dispozici. Metoda PSYCH-K®, která umí změny přímo v podvědomé mysli je velmi jemná, neinvazivní, bezpečná a zároveň šetrná. Díky patentovaným protokolům je schopna se dostat až k traumatizujícímu zážitku a rozpustit ho, aniž byste situaci museli znovu a znovu prožívat.
Zároveň díky ní máte možnost rozpustit přímo ve svém podvědomí vnitřního sabotéra, který by Vás od cíle zrazoval.

Přidejte se ke mně, mým kamarádům, známým a klientům, kteří jednou provždy dopsali kapitolu o své závislosti a nahradili ji lehkostí a svobodou.